Jdi na obsah Jdi na menu

Mateřská škola otevřena 12.12.2011

Mateřská škola otevřena 12.12.2011. Snadno zapamatovatelné datum slavnostního otevření bude asi nejvíce těšit personál mateřské školky a předškoláky s rodiči. Po necelém roce a půl se vracejí přeci jen z provizorních podmínek základní školy opět "do svého". 

Jenže to "své" je ale úplně jiné, než bylo to původní. Prostorná hala za vstupem je vybavená novými šatnovými boxy. Herny jsou větší než byly a jsou vybaveny novým nábytkem, samostatné ložnice s trvale rozloženými lehátky, které se nemusí den co den uklízet. Z každé učebny prosklený vstup do umýváren a WC dětí. Paní učitelky získaly svoji vlastní šatnu a kabinet pro přípravu. Uklízečky mají na každém podlaží svoji úklidovou místnost, ta ve 2.NP dokonce vybavená pračkou a prostorem pro žehlení.  Kuchařky mají také svoji vlastní šatnu se sprchou a WC. Nové dětské hřiště a pergola pro hraní venku se nedají na zahradě přehlédnout. Jen na ten nový trávník si budeme muset počkat do jara až vzejde.

Po skončení dne otevřených dveří prohlásila vedoucí učitelka mateřské školky pí.Buchancová, že to vypadalo, jako když Radnice mají 3,5 tis. obyvatel (ve skutečnosti mají polovinu). Těch 3,5 tis. obyvatel má region, ze kterého do školky chodí děti. Zájem ze strany občanů celého Radnicka byl značný. To je dobře. Stejně tak bylo dopoledne i mnoho pozvaných hostů. Přesto někteří významní chyběli. Velkým faux pax bylo  nepozvání  bývalého starosty města p.RNDr. Josefa Paška, který v předchozím vedení města měl největší podíl na tom, že současné vedení převzalo  připravenou akci k realizaci. Mezi elementární slušnost ve společnosti  patří poděkování a to stačilo projevit pozváním všech zastupitelů města, zejména pak předchozího starosty. Ale klidně i dalších dvou bývalých starostů, tedy pp. Josefa Melicha a Jaroslava Krchova. Každý starosta se vždy snaží vykonat pro město co nejvíce prospěšného. Někdo více, někdo méně, to záleží na schopnostech a mnoha okolnostech.

V předchozím volebním období jsme na takovéto akce zvali všechny zastupitele města. Nevím jak zvaní probíhalo na otevření MŠ a nemíním na toto téma spekulovat a dále polemizovat. Věřím, že na další akce již budou pozváni jak  všichni současní zastupitelé, tak klidně i bývalí  starostové. To proto, že se k sobě umíme a chceme chovat slušně a přátelsky. 

Miroslav Jaroš